Monika Puzio-Nieszporek zdobyła srebrny medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet

zdj 3

Nasza zawodniczka Monika Puzio-Nieszporek reprezentująca Bokserski Klub Sportowy SMOK-ZABIERZÓW zdobyła srebrny medal w XVI Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet, który odbył się w Gliwicach w dniach 5-11 września 2021 r.

W tym prestiżowym turnieju w Gliwicach rywalizowało 139 zawodniczek z 16 krajów, a są to: Armenia, Cypr, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Szwecja, Słowacja, Szwajcaria, Serbia, Węgry.

 

W swojej kategorii wagowej do 60 kg. seniorek Monika Puzio-Nieszporek w walce ćwierćfinałowej pokonała na punkty reprezentantkę  Niemiec Luck Mia Marleen następnie  w półfinale zwyciężyła z Julią Pawlak z Polski.

Podczas sobotniej gali finałowej Monika walczyła z utytułowaną Zidani Amina reprezentantką Francji. Po zaciętej walce nasza zawodniczka musiała uznać wyższość Francuzki                                  i ostatecznie zdobyła Wicemistrzostwo XVI Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet.

 

Gratulujemy sukcesu i  życzymy powodzenia w zbliżających się Mistrzostwach Świata w kickboxingu , w których nasza zawodniczka będzie reprezentowała nasz Kraj.

 

 

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Zbroja www.boks-zabierzow.pl