Dwie imprezy łucznicze w Zabierzowie

??????????????????????

Po raz 18 w Zabierzowie w dniu 15 czerwca 2019 r. do tradycyjnych zawodów łuczniczych – Puchar Wsi Krakowskiej – stanęło na starcie 64 zawodniczek i zawodników, reprezentantów  8 klubów Małopolski i jeden klub z Województwa Śląskiego.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli – Starosta Powiatu Krakowskiego i Wójt Gminy Zabierzów. Imprezę otworzył Zastępca Wójta Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz  w asyście Prezesa Klubu Grot Zabierzów.

W punktacji klubowej najlepszymi okazali się zawodnicy ULKS Sokole Oko Zawadka przed MLKS Dąbrovia Dąbrowa. Gospodarze ULKS Grot Zabierzów zajęli 5 miejsce.

 

Indywidualnie wśród młodzików starszych w kategorii dziewcząt

1. Seternus Angelika                          Dąbrovia

2. Pieczara Emilia                              Sokole Oko

3. Strojek Roksana                             Sokole Oko

wśród chłopców

1. Klimasara Kajetan                         Zamek Suski

2. Kądzielawa Kamil                         Dąbrovia

3. Marek Krystaian                             MGOKiS

4. Szczepański Piotr                           Grot Zabierzów

 

w kategorii młodzików wśród dziewcząt

  1. Kowończyk Izabela                Sokole Oko
  2. Rusak Milena                         Sokole Oko
  3. Kica Gabriela                        MGOKiS

wśród chłopców

1. Głowacz Nikodem                         Dąbrovia

2. Dziurda Bartosz                             Dąbrovia

3. Tyranowski Mateusz                      Płaszowianka

 

w kategorii dzieci wśród dziewcząt

1. Kowalczyk Joanna                         Sokole Oko

2. Ratyńska Kinga                              Grot Ruda Śląska

3. Grudzień Karolina                          Grot Ruda Śląska

4. Paczyńska Pola                               Grot Zabierzów

wśród chłopców

1. Kamiński Daniel                            Grot Ruda Śląska

2. Marszalik Nikodem                        Dąbrovia

3. Zgadzaj Kacper                              Diana

 

w kategorii dzieci młodszych wśród dziewcząt

1. Kowończyk Milena            Sokole Oko

2. Piwowarska Kamila                       MGOKiS

3. Ficek Agnieszka                             Grot Ruda Śląska

wśród chłopców

1. Petlic Dawid                                  Diana

2. Chudy Aleks                                   Grot Ruda Śląska

3. Olearczy Sebastian                         Grot Ruda Śląska

 

W tym samym czasie rozegrano III rundę Pucharu Małopolski w kategoriach młodzików i dzieci, a tu rywalizacja miała miejsce tylko wśród zawodników Małopolski.

W punktacji klubowej najlepszą była ekipa  MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, przed ULKS Sokole Oko Zawadka. Gospodarze turnieju ULKS Grot Zabierzów zajęli 4-te miejsce.

Indywidualnie w poszczególnych kategoriach najlepszymi byli:

 

wśród młodzików starszych w kategorii dziewcząt

1. Seternus Angelika                          Dąbrovia

2. Pieczara Emilia                              Sokole Oko

3. Strojek Roksana                             Sokole Oko

wśród chłopców

1. Klimasara Kajetan                         Zamek Suski

2. Kądzielawa Kamil                         Dąbrovia

3. Marek Krystaian                             MGOKiS

4. Szczepański Piotr                           Grot 1.

 

w kategorii młodzików wśród dziewcząt

1. Kowalczyk Joanna                         Sokole Oko

2. Paczyńska Pola                               Grot Zabierzów

3. Janoszek Maja                                Zamek Suski

4. Peszkowska Emilia                        Grot Zabierzów

wśród chłopców

1. Głowacz Nikodem                         Dąbrovia

2. Dziurda Bartosz                             Dąbrovia

3. Tyranowski Mateusz                      Płaszowianka

 

w kategorii dzieci wśród dziewcząt

1. Kowalczyk Joanna                         Sokole Oko

2. Paczyńska Pola                               Grot Zabierzów

3. Janoszek Maja                                Zamek Suski

4. Peszkowska Emilia                        Grot Zabierzów

wśród chłopców

1. Marszalik Nikodem                        Dąbrovia

2. Zgadzaj Kacper                              Diana

3. Chmielarski Aleksander                 Zamek Suski

 

Nagrody dla najlepszych przekazali – Urząd Gminy Zabierzów, MOTOGAMA Kraków i Małopolski Związek Łuczniczy.

 

Imprezę współfinansowali Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatu Krakowskiego i Urząd Gminy Zabierzów.

 

W organizacji imprezy nieoceniona pomoc udzielili rodzice zawodniczek ULKS Grot Zabierzów.

Tekst i zdjęcia:

ULKS Grot Zabierzów