Wakacje Seniorów

indeksggg

 

Wakacje to czas pełen atrakcji nie tylko dla dzieci ale również dla seniorów z naszej gminy. Ośrodek Wsparcia Seniorów  w Zabierzowie działał w lipcu i w sierpniu, a spotkania odbywały się regularnie 3 razy w tygodniu. 

Uczestnicy korzystali z masaży dźwiękiem misami tybetańskimi, warsztatów ceramicznych, zajęć krawieckich, mieli także okazję zadbać o zdrowy kręgosłup podczas specjalnie dostosowanych do wieku zajęć ruchowych. W sierpniu, przed dożynkami seniorzy spotkali się z dziećmi, by opowiedzieć o tradycjach dożynkowych i pokazać  jak tworzy się tradycyjny wieniec.

Wakacje to także czas interesujących wycieczek i spotkań. Uczestnicy Ośrodka w Zabierzowie odwiedzili Ośrodek Wsparcia Seniorów w Rząsce, a  spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących prowadzenia zajęć dla seniorów oraz  do wspólnej zabawy przy występie chóru z Bolechowic. W lipcu seniorzy pojechali również na inspirującą wycieczkę do Gorlic, podczas której odrywali kulturę tego regionu i bardzo ciekawą historię Łemków.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piesze wycieczki prowadzone przez seniorów, którzy ścieżkami zapamiętanymi z dzieciństwa oprowadzali się nawzajem po swoich miejscowościach oraz po trasach spacerowych. W ten sposób uczestnicy Ośrodka zwiedzili m.in. Dolinę Bolechowicką,  Dolinę Kluczwody i Jaskinię Wierzchowską oraz ciekawe trasy w Zabierzowie.

Czym jest Ośrodek Wsparcia Seniorów?

To miejsce wyjątkowe, tworzone z myślą o seniorach i współpracy międzypokoleniowej.  Ideą Ośrodka jest prowadzenie inspirujących działań adresowanych do środowiska seniorów ale również do dzieci i młodzieży, opartych  o samopomoc oraz wymianę doświadczeń mieszkańców naszej gminy.

Ośrodek Wsparcia w Zabierzowie prowadzony jest przez Fundację Laboratorium Inspiracji Społecznych (http://www.fundacjalis.org/).  Zajęcia są bezpłatne i odbywają się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i czwartki w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Zapraszamy seniorów z całej gminy Zabierzów!

/Ośrodek Wsparcia Seniorów prowadzony jest przez Fundację Laboratorium Inspiracji Społecznych na zlecenie Gminy Zabierzów/Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie, w ramach projektu  „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji
z młodzieżą  – edycja 2018” współfinansowanego
ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Gminy Zabierzów/

K.Mroczek