Turniej Lajkonika i Ogólnopolska Liga Młodzików

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przy deszczowej pogodzie odbyła się tegoroczna edycja Jesiennego Młodzieżowego Turnieju Lajkonika. Pomimo niekorzystnej aury na starcie stawiło się 206 zawodników z 30 klubów. Rywalizacja przebiegała w 4 kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzicy i młodzicy starsi.

Najlepiej wśród zawodników ULKS „GROT” Zabierzów spisała się Zuzanna Kościelniak zajmując 5 miejsce w kategorii młodziczek starszych. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca.

W klasyfikacji zespołowej ULKS „GROT” zajął 7-me miejsce.

Równocześnie zawodniczki walczyły w finale Ogólnopolskiej Ligi Młodzików. Po 3 rundach kwalifikacji zespół Grota zajmował 7-me miejsce, w finale wywalczyły dziewczyny 4 miejsce i zdobyły puchar Polskiego Związku Łuczniczego. Zespół startował w składzie – Zuzanna Kościelniak, Karolina Sapun, Aleksandra Berbeć, Alicja Majewska i Maja Janik.