Nowy album „Gmina Zabierzów w Rysunkach”

gmina zabierzow w rysunkach (1) wersja z 15.09.2016 r. -1

W dniu 14 lutego 2017 r. podczas  Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Metropolia Krakowska w Urzędzie Gminy Zabierzów  odbyła się prezentacja najnowszej publikacji gminy Zabierzów – przedstawiającej  zabytki oraz współczesne budynki użyteczności publicznej w formie rysunków wykonanych przez krakowskiego artystę Wojtka Kowalczyka. Powstanie wielu grafik odzwierciedlających piękno naszej gminy zainspirowało nas do wydania drugiego już albumu, który stanowi niepowtarzalną formę promocji gminy Zabierzów. Tym razem album zawiera  rysunki nie tylko zabytków ale także współczesnych obiektów. To odmienny, niż fotografia sposób utrwalenia najważniejszych miejsc związanych z  historią i życiem mieszkańców naszej gminy.

Poprzez prezentację zabytków oraz współczesnych budynków w tej oryginalnej formie chcemy zwrócić uwagę oraz wzbogacić wiedzę mieszkańców i turystów na temat różnorodności i piękna gminy Zabierzów.

gmina hzabierzow w rysunkach (1) wersja z 15.09.2016 r. -1

 

Wojtek Kowalczyk (ur. 1960 Kraków)

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Architekturą zajmował się w Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków PK. Od 1989 roku jest niezależnym artystą, którego główną dziedziną twórczości jest rysunek i malarstwo. Rysunek prasowy uprawiał na łamach ,,Dziennika Polskiego’’ i ,,Home & Market’’. Jako ilustrator tomików poezji związany jest z Krakowską Oficyną Konfraterni Poetów. Od 1996 roku regularnie wystawia swoje prace w kraju i zagranicą.

 

Tekst i zdjęcia:

Wydział Rozwoju i Promocji

Urzędu Gminy Zabierzów